Декоративна штукатурка
Російська версія

Стукко


ХАРАКТЕРИСТИКА: Ідеально підходить для імітації мрамору

ПЛЮСИ: Міцна та красива штукатурка

МІНУСИ: Вимагає полірування

Штукатурка "Стукко" вже була відома в Давньому Єгипті, широко застосовувався в мистецтві Стародавнього Риму, пізніше в мистецтві Відродження та Нового часу, в Україні - з XVIII століття.

 

Стукко є відмінним матеріалом для імітації мармуру. При нанесенні дуже тонкого шару покриття ми отримаємо ефект полірованого мармуру. Якщо ж штукатурка стін буде виконана в техніці рельєфного нанесення ми отримаємо ефект постарілого мармуру. Залежно від потрібного результату декоративна штукатурка наноситься від 2 до 10 шарів, що дозволяє добитися потрібного результату.

Стукко - це по суті венеціанська штукатурка на акриловій основі, яка створює гладко відполіроване покриття, застосовується для імітації натурального мармуру, використовуються благородні натуральні відтінки для імітації поверхні з натурального каменю: сірий, смарагдовий, жовтий, коричневий, синьо-сірий та ін. 

Також Стукко можна надати будь-який відтінок водорозчинними колорантами: бежеву, блакитну як хвиля, чорну, золоту, бронзову або сріблясту «венеціанку».

Фактури Стукко:

 


Таким чином, можливість нанести декоративну штукатурку в різних техніках дозволяє досягати потрібного результату: імітація "гладкого мармуру" або "античної штукатурки".
Завдяки здатності пропускати сонячні промені, ця декоративна штукатурка стін створює візуальне враження справжньої кам'яної поверхні.

З італійської Stucco, нім. Stuck - штучний мармур, вищий сорт штукатурки; матеріал для оздоблення стін, архітектурних деталей та скульптурного декору.

 

Стукко стійка до забруднення і появи подряпин, не вимагає додаткового захисту воском.

 

Простий, порівняно дешевий і легко піддається обробці матеріал виготовляється з обпаленої і подрібненого гіпсу з галуном і клеєм, іноді з додаванням мармурової пудри і крихти, також крейди, вапна, алебастру і інших матеріалів. Висихаючи, стукко набуває білий колір і велику міцність, після полірування приймає вид мармуру.

 

Схоже:
  • Венеціанська штукатурка
  • Декоративна штукатурка Сахара
  • Травертин штукатурка
  • Отточенто штукатурка
  • Гранітно-мармурова штукатурка
  • Штукатурка Баранчик
  • Художній розпис стін