В даний час існує величезний вибір матеріалів, призначених для декоративного оздоблення стін. Декоративна штукатурка вже досить тривалий час залишається одним з найкращих оздоблювальних матеріалів, що досягається простотою оздоблювальних робіт з її застосуванням, а також дуже високим результатом.
Однак вона не є єдиним матеріалом, який застосовується в оздоблювальних роботах. До декоративних покриттів також відносять матеріали, які не можна в повній мірі віднести ні до барвистим ні до штукатурних матеріалів - кам'яна крихта, венеціанська штукатурка.
Крім головних достоїнств, декоративна штукатурка має додаткові плюси-можливість миття стіни з використанням миючих засобів, стійкість до різних зовнішніх впливів. Декоративна штукатурка містить такі елементи, які не схильні до впливу води. В результаті робимо висновок-агресивна навколишнє середовище не зможе зіпсувати оштукатурену поверхню. Досить високий відсоток людей, які не розбираються професійно в будівельних матеріалах, можуть просто розгубитися при виборі декоративної штукатурки серед величезної кількості зразків. Велику плутанину при виборі вносять різні назви на різних мовах, що позначають одне і теж - штукатурка. Існує відмінність штукатурки на кілька видів-в залежності від підсумкового результату або від технологічного процесу нанесення матеріалу на поверхню. У точках поширення даної продукції можна побачити досить широкий набір описів-рельєфна штукатурка, валик, руст, мозаїчна штукатурка, під шубу і т. д.
Структурна штукатурка являє собою масу, що включає зерна з маленьких камінчиків або гранульованої деревини. У свою чергу дана штукатурка ділиться на види - силікатна, мінеральна, латексна. Флок-маленькі різнокольорові крупинки, які наносять на клей.
Венеціанська штукатурка дає можливість імітації мармуру. При виготовленні даного матеріалу використовується Мармурова борошно.
Штукатурка під старовину являє собою фарбу на основі латексів. При обробці поверхні дає відчуття старовини через наявність потертостей. Величина використовуваного зерна в тій чи іншій штукатурці пояснює поділ даного матеріалу на грубозернистий або дрібнозернистий. Стійкість матеріалу до механічних пошкоджень визначає клас механічної стійкості. Колірну гамму штукатурці надає наявність кольору. Інтенсивність кольору залежить від концентрації кольору в матеріалі.