Незважаючи на появу безлічі нових матеріалів та способів обробки,використання штукатурки для зовнішніх і внутрішніх робіт залишається найпопулярнішим способом оформлення будинку.
Зовнішня штукатурка призначена не тільки для створення більш привабливого зовнішнього вигляду будинку, але й для збільшення експлуатаційних характеристик вихідного будівельного матеріалу.
Одним із самих практичних покриттів вважається фасадна штукатурка, популярність якої пояснюється рядом переваг у порівнянні з іншими засобами для обробки поверхні. Зовнішня штукатурка відрізняється волого- та термостійкістю, міцністю, підвищенням тепло- та звукоізоляційних характеристик будівлі та відносною простотою нанесення, а також доступною вартістю у порівнянні з іншими обробними матеріалами.
Існує декілька видів зовнішньої штукатурки: мінеральна, акрилова, силікатна та силіконова, які відрізняються за складом та характеристиками. Їх назви походять від виду сполучного компоненту, який використовується при виробництві.
Найбільш стійкою до механічних впливів є акрилова штукатурка, найменш - мінеральна, а силіконова і силікатна - середньостійкі. Що ж стосується стійкості до атмосферних опадів, найбільш стійкими є акрилові і силіконові штукатурки, а силікатні та мінеральні - є менш стійкими.
Що ж стосується внутрішніх ремонтних робіт, найчастіше застосовується гіпсова або ж вапняна внутрішня штукатурка. Гіпсова штукатурка «дихає» краще, ніж цементна або вапняна. Вона є екологічно чистішою, що надзвичайно важливо для здоров'я людини, особливо якщо в будинку живуть діти.
Особливої уваги заслуговує кольорове різноманіття штукатурки, яке дозволяє не тільки підібрати бажаний відтінок, але і комбінувати відразу декілька варіантів. Довговічність кольору штукатурки прямо пропорційна насиченості тону. Чим світліше відтінок фарби, тим довше вона буде зберігати свій зовнішній вигляд, і навпаки - чим темніший і насиченіший колір, тим швидше він буде втрачати свої властивості.
Слова: Штукатурка, будинок, штукатурки