Декоративне покриття призначене для створення безлічі різних фактур поверхні: від гладких до «рваних» або глибоких рельєфних малюнків і барельєфів (товщиною до 10 мм). Завдяки пластичної основі і наявності в складі натуральних волокон целюлози матеріал легко наноситься, приховуючи дрібні дефекти поверхні, а також маскує тріщини при незначної усадки будинку.
До останнього часу в нашій країні мікроцемент застосовували в основному для обробки кухонь, санвузлів, ванних кімнат, бань і приміщень з басейнами. Але і до нас доходить західна мода на бетонні оздоблення інтер'єрів в стилі мінімалізму - причому не тільки стін і стель, а й меблів.
Завдяки високій міцності мікроцемент, штукаутрка під бетон, можна застосовувати в якості підлогового покриття для різних приміщень, ступенів і сходів.
Ця обробка зовні схоже на штукатурку, що використовувалася в середньовічній Європі. Основною її особливістю є гладка глянцева поверхня, що імітує будь-якої камінь: мармур, граніт, малахіт і ін. «Венеціанка» може бути зі світлими прожилками, мати матові шорсткі ділянки. Широко застосовується при внутрішній обробці, в тому числі у вологих приміщеннях, її можна мити. Поділяється на багато різних фактур - наприклад - мокрий шовк
Для імітації рельєфу дерева, поїли комахами, вводяться дрібні кам'яні крихти, які при розподілі розчину по поверхні утворюють борозенки, схожі на ходи короеда. Найчастіше застосовується на фасадах будівель. Як виглядає цей варіант декоративної штукатурки, показано на фото. Детальніше про цей спосіб обробки читайте в нашій статті.
Використовуються ті ж декоративні суміші з мінеральними гранулами, але техніка виконання інша - тільки горизонтальні або діагональні руху. Довгі борозенки на штукатурці нагадують потоки дощу (особливо буде актуальноя кщо в кімнаті стоїть кондиціонер).
Ця штукатурка з фактурою, схожою на ворс або хутро. Часто «під шубу» обробляють фасад будівлі використовуючи, наприклад, простий цементно-піщаний розчин, який потім фарбують.
Від шуби «баранчик» до відрізняється більш обкатаним, округлим рельєфом. Для отримання подібного ефекту в суміш вводять дрібні камінці. Відмінності існують і в техніці нанесення - розчин розподіляють по поверхні за допомогою пневмоковша і компресора. Подібну декоративну фактуру можна отримати також, використовуючи Камінцеву штукатурку.
Являє собою покриття з дрібних кам'яних гранул, пов'язаних штукатурним розчином, наприклад, цементним, акриловим або силікатно-силіконовим. Камінці рівномірно розподіляються по стіні шаром 2,5-3 мм. Готові камінцеві штукатурки в відерцях можуть бути вже отколеровать. Покриття, приготовані з сухих сумішей, як правило, ще фарбують фасадною фарбою. Докладніше..
Це різновид камінцевою штукатурки. По фактурі не відрізняється, але фарбувати її не потрібно, тому що складається з кольорових мармурових крупинок. Стіна як ніби викладена з дрібної мозаїки. Гарне декоративне рішення як для зовнішньої, так і внутрішньої поверхні. Дізнатись детальніше..
Підкреслити фактуру, надати сяйво поверхні допоможуть блискітки в декоративній штукатурці, які представляють собою порошок, що складається з плоских, що відображають частинок розміром 0,2 мм шестигранної форми. Використовується як добавка в лакофарбові матеріали для створення оптичних спецефектів. Додавання глиттеров в лак, лесуючий склад або в напівпрозорі декоративні штукатурки дозволяє створити на поверхні покриття ефект блискучих дрібних кристалів.
Наприклад, фактурна штукатурка або фактурна фарба повинні бути покриті лессірующіе складом або лаком для зовнішніх / внутрішніх робіт.